Asset Publisher Asset Publisher

90 lat Nadleśnictwa Zagnańsk

Mszą świętą za pracowników i ich rodziny celebrowaną przez Ryszarda Niemca proboszcza miejscowej parafii Świętego Józefa Oblubieńca, Nadleśnictwo Zagnańsk rozpoczęło w dniu 29 listopada br. uroczystości 90-lecia swojego istnienia.

Mszą świętą za pracowników i ich rodziny celebrowaną przez ks. Ryszarda Niemca proboszcza miejscowej parafii Świętego Józefa Oblubieńca, Nadleśnictwo Zagnańsk rozpoczęło w dniu 29 listopada br. uroczystości 90-lecia swojego istnienia.

Na specjalną naradę zorganizowaną na tę okoliczność przybyli dyrektorzy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji LP oraz zaproszeni samorządowcy.

Naradę rozpoczęła obszerna i ciekawa prezentacja multimedialna przedstawiająca historię naszego Nadleśnictwa od roku jego powstania tj. od 1929r, poprzez bogatą kartę walki naszych kolegów leśników w walce z okupantem, aż do dnia dzisiejszego.

Podczas uroczystości obecny był poczet sztandarowy RDLP w Radomiu oraz sygnaliści z Technikum Leśnego w Zagnańsku.

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu w dowód uznania za szczególne zasługi dla leśnictwa i gospodarki leśnej uhonorował „Kordelasem Leśnika Polskiego” dwóch emerytowanych leśniczych: Stanisława Stępnia oraz Jerzego Baruchę. Następnie Pan Nadleśniczy podziękował pracownikom Nadleśnictwa za sumienną i rzetelną pracę dla dobra Lasów Państwowych życząc sukcesów w pracy zawodowej i w życiu prywatnym. Całość narady upłynęła w miłej i przyjaznej atmosferze.